Avcılar Crossover Building - Project Description :


SORU1- METROBÜSÜN SON DURAĞI,İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNİN GİRİŞ KAPISININ OLDUĞU, ÇEŞİTLİ OKULLAR VE YURTLARLA ÇEVRELENMİŞ, CAMİNİN OLDUĞU , ÇEŞİTLİ MİNÜBÜS DURAKLARININ BULUNDUĞU AVCILARIN  BU EN İŞLEK  NOKTASINDA  YETERSİZ OLAN ÜST GEÇİT YERİNE ACABA  YENİ BİR ÜST GEÇİT  TASARLAYARAK  KENTSEL-ÇEVRESEL  VE TOPLUMSAL  BİR  OLGU OLARAK YENİDEN ELE ALINABİLİR Mİ?

SORU2-D100 KARAYOLU TÜM İSTANBULDA ÖNEMLİ BİR YOLDUR.FAKAT  AVCILARIN BU NOKTASINDA KÜÇÜKÇEKMECE GÖLÜ İLE MARMARA DENİZİ KIYISINDAKİ YEŞİL BANTLARI BİR BİRİNDEN KOPARMAKTADIR.  BU YENİ ÜST GEÇİT PROJESİ İLE BU İKİ ÖNEMLİ YEŞİL  BANTI BİRLEŞTİREBİLİRMİYİZ?

SORU3- BU İKİ YEŞİL BANTI BİRLEŞTİRİRKENDE , ASFALTLARLA ÇOK GENİŞ BİR ALANI  KAPLAYAN ,YEŞİL DOĞANIN KAYBOLDUĞU  VE ÇEVRE KİRLİLİĞİ YARATMIŞ BU   ALAN , YENİ ÜST GEÇİT İLE YENİDEN YEŞİL DOĞA VE TEMİZ BİR ÇEVRENİN OLUŞUMU SAĞLANABİLİR Mİ?

SORU4-BU YENİ ÜST GEÇİTDE  ACABA BURADAN GEÇECEK İNSANLARA HİZMET EDECEK –ÇOK TEMEL GEREKSİNİMLERİNİ KARŞILAYACAK  SADECE  BURADAN GEÇMENİN DIŞINDA  BURADA VAKİT GEÇİRECEK SOSYAL BİR ORTAM  İÇİN  ALIŞ-VERİŞ  AKSI OLUŞTURULABİLİR Mİ?  HER YERİ ALGILAYAN BU NOKTADA  SEYİR TERASLARIDA YAPARAK  DİNLENME –SEYRETME VE YEŞİL BİR PARK  OLUŞTURULABİLİR Mİ?

SORU5-HEMEN YANINA BİR SEYİR KULESİ YAPARAK  İSTANBUL SEYRİNİ İNSANLARA AÇABİLİRMİYİZ? BU KULENİN ÜSTÜNDE BİR HELİPORT YAPARAK  BÖLGEYE GELECEK ÖNEMLİ İNSANLARIN ULAŞIMI İÇİN KULLANILABİLİRMİYİZ? AYRICA BURADAN KALKACAK HELİKOPTERLER İLE  BÖLGE HALKINADA İSTANBUL TURU ATTIRABİLİRMİYİZ?

SORU6- TÜM BU YAPIYI OLUŞTURURKEN RÜZGAR VE GÜNEŞ ENERJİLERİNDEN YARARLANARAK  KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETEN VE ÇEVRESİNEDE ÖRNEK OLACAK ALTERNATİF ENERJİ KULLANIMINI YAYGINLAŞTIRABİLİRMİYİZ.?

SORU7- TÜM BU YUKARIDA ASLINDA CEVAPLARINIDA İÇEREN SORULARLA OLUŞTURDUĞUMUZ BU YENİ ÇEVRESEL –KENTSEL VE TOPLUMSAL ÜST GEÇİT  TÜRKİYENİN  HER YERİNDE UYGULANABİLECEK ŞEKİLDE  BİR PREFABRİK SİSTEME OTURTARAK OLUŞTURABİLİRMİYİZ?

Project Details :


Date : 08.06.2011

Title : Avcılar Crossover Building

Client :

Location : Avcılar

Area : 15.000 m²

Status : Proposal

Scroll to Top